Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem przedstawionym na stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Uczestnicy

Do udziału w programie zgłosiło się kilkadziesiąt gospodarstw. W drodze głosowania internautów i ekspertów wyłoniono trójkę finalistów.

AGROREWOLUCJE zostaną przeprowadzone w gospodarstwach: Jarosława i Haliny Jankowskich (Strupina, woj. dolnośląskie), Piotra i Pawła Mełgiesiów (Krzczonów, woj. lubuskie) oraz Dawida i Martyny Szwajców (Mierucin, woj. kujawsko-pomorskie).

Anna i Grzegorz Bardowscy wraz z ekspertami prezentują zmagania właścicieli tych gospodarstw z wyzwaniami typowymi dla produkcji roślinnej. AGROREWOLUCJE przeprowadzane są w uprawach kukurydzy, pszenicy i rzepaku ozimym. Gospodarze programu i doradcy wskazują metody i środki konieczne dla osiągnięcia sukcesu w tej działalności. Pomagają rolnikom prawidłowo zaplanować i przeprowadzić zabiegi agrotechniczne (nawożenie i ochroną roślin), tak aby zwiększyć plon i zyski. Dodatkowo, poza pracą na roli, w poszczególnych odcinkach programu poznajemy życie codzienne, zainteresowania i pasje rolni- ków oraz ich rodzin.

Zapleczem eksperckim AGROREWOLUCJI są trzy polskie firmy:

  • CIECH Sarzyna – największy polski producent środków ochrony roślin.

  • Grupa Azoty – jeden z dwóch największych producentów nawozów azotowych i wieloskładnikowych w Unii Europejskiej

  • INTERMAG – jeden z największych producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów w Europie. 

Program z całą pewnością zainteresuje szerokie grono widzów, szczególnie młodych. Niewątpliwą jego zaletą jest duża dawka wiedzy edukacyjnej. Skuteczność każdej z zastosowanych technologii będzie podsumowana pod koniec sezonu i widownia będzie mogła naocznie przekonać się o efektywności zastosowanych rozwiązań.

Pierwszy sezon AGROREWOLUCJI składa się z 14 odcinków, w których widzowie zobaczą prace rolników i ekspertów na przestrzeni sezonu 2018/2019 – od żniw 2018 do żniw 2019. Partnerem medialnym projektu jest portal www.farmer.pl.

Odcinki programu można oglądać na kanale AGROREWOLUCJE na portalu YouTube oraz na stronie www.agrorewolucje.pl. Zapraszamy!

Jankowscy
Jarosław i Halina Jankowscy (Strupina, woj. dolnośląskie)

Melgies
Piotr i Paweł Mełgiesiowie (Krzczonów, woj. lubuskie)

Szwajca
Dawid i Martyna Szwajc (Mierucin, woj. kujawsko-pomorskie)

Partnerzy merytoryczni:

Grupa Azoty
Ciech Sarzyna
Intermag

Partner medialny:

farmer.pl